İŞ KONSEPTİ

  • Gerçek bir üretim hattı. Lazer kesme makinası-Abkant-CNC torna ve Freze-Montaj hattı
  • Mevcut proseste üretilen gerçek bir ürün, Paletli Robot Taşıyıcı
  • Paletli robot taşıyıcının üretildiği proses için Yalın tekniklerin pratik ve teorik uygulamalarını içeren 19 adet modüle ait müfredat.
  • Geleneksel üretim sistemine göre tasarlanmış ve birçok iyileşme fırsatı bulunan Mevcut Durum Senaryoları.
  • Öğrenerek ve uygulayarak adım adım mevcut durumdan - En Verimli Duruma (Yalın Üretime), üretim sistemini iyileştirme kurgusu

Bu sistem katılımcılarımıza, geleneksel üretim metodundan-yalın üretim ve dijital teknoloji entegrasyonuna geçiş aşamalarını görerek, uygulayarak, yaşayarak, kalıcı ve deneyimsel öğrenme fırsatını verir.


BMF MAKİNE PARKURU

Bursa Model Fabrika’nın ileri teknoloji ile oluşturulmuş üretim hattında ihtiyacınız olan parça üretimlerini en verimli şekilde ürettirebilirsiniz.

CNC LAZER KESİM VE
İSTİFLEME MERKEZ

0,5 - 6,0 mm kalınlığında Galvaniz Saç, Alüminyum ve Paslanmaz Saç kesebilir. 0,5 - 2,0 mm kalınlığında Siyah Saç kesebilir.

CNC TORNA
MAKİNESİ

CNC Torna, parça üzerinden yatay olarak bir kesici yardımıyla talaş kaldırma,kanal açma, diş çekme, delme gibi işlemleri uygulayan bir makinedir.

CNC ABKANT BÜKME VE
PRES MAKİNESİ

CNC Bükme, çeşitli kalınlıktaki saç parçalar üzerinde değişik açılarda bükme işlemi uygulayan bir makinedir.

CNC DİK İŞLEME
MERKEZİ

CNC Dik İşleme Merkezi, parça üzerinden dik olarak bir kesici yardımıyla talaş kaldırma,delme ve kılavuz çekme işlemleri uygulayan bir makinedir.